4 неочевидних ознак проблем з юзабіліті сайту
1.Високий час на сайті і глибина переглядів при критично низькій конверсії
Це вірна ознака того, що користувачам доводиться потрудитися, щоб знайти необхідну інформацію. Додатковим маркером проблеми стає часте звертання до пошуку по сайту.
Причин тому безліч. Погана навігація, відсутність логіки в побудові меню, неякісний пошук по сайту, відсутність додаткових фільтрів для результатів пошуку, дизайн навігаційних елементів (користувачі просто не розуміють, що це кнопки або посилання).
Часто оптимізатори нехтують настільки на їхню думку несуттєвими недоліками організації та оформлення сайту і намагаються знайти причини низької конверсії та ефективності сайту ніж щось інше (в ціні, асортименті, акціях, оформленні картки товару або каталогу в цілому).
________________________________________
Не важливо, як оформлений текст, товар, каталог, якщо користувач не може знайти його.
________________________________________
- Занадто багато тексту, занадто
Свіжий, якісний, корисний контент – відмінний спосіб просування, збільшення видимості сайту в пошуку, залучення користувачів і поліпшення поведінкових факторів. Текст – основний інструмент комунікації користувача з брендом через сайт. З текстовим контентом виділяють 2 основні проблеми:
- Занадто багато інформації в одному тексті
- Погана організація тексту
Обидві проблеми призводять до того, що користувач найімовірніше відмовиться від перегляду, буде вишукувати відповідь на питання. Бажання публікувати об’ємні тексти можна пояснити:
- Довгий контент ранжируется краще
- Один текст охоплює більше тематичних запитів
- Бажання дати користувачеві максимум інформації, відповіді на всі можливі питання
Якщо довгий текст погано організований, не дотримуються правила скіммінгу, відсутня досить порожнього простору, немає візуальних покажчиків і розмежування інформації, то:
- Користувач найімовірніше відмовиться читати такий текст
- Користувачу буде складніше знайти потрібну інформацію / відповіді на питання
Особлива увага приділяється релевантності тексту цілям сторінки і можливим запитам користувача. Загальні фрази на кшталт «Сьогодні як ніколи актуальним є питання вибору сонцезахисних окулярів», «Якщо вашій дитині лікар прописав окуляри, то до вибору необхідно поставитися з повною відповідальністю», «Вибираючи праску, важливо оцінити всі доступні функції» – непотрібний наповнювач тексту, який ускладнює пошук відповіді для користувача.
- Нетипове розташування елементів управління
Цей момент найкраще пояснює закон Якоба Нільсена:
Велику частину часу користувач проводить на сторонніх сайтах.
А так, він мимоволі проводить паралель у використанні нового сайту або програми: якщо на інших сайтах повернення на головну можливе при натисканні на логотип, то і тут з більшою часткою ймовірності також.
Маючи в своєму розпорядженні елементи управління і важливі розділи сайту в нетипових з точки зору користувача місцях, ви ризикуєте втратити реального покупця.
На наведеній картці товару бачимо окрему кнопку – Показати оголошення, хоча велика частина користувачів знає, що достатньо клікнути по заголовку, щоб відкрити оголошення. Це, звичайно ж, не призведе до масового відтоку користувачів, але ускладнить взаємодію однозначно.
- Різний дизайн сторінок сайту
Основне правило вебдизайну:
… єдність, цілісність і послідовність елементів дизайну по всьому проекту.
Людський мозок дуже чутливий до візуальних образів. Візуальні елементи обробляються і запам’ятовуються в рази швидше іншої інформації. Це відбувається підсвідомо і миттєво.
Тому оцінивши посадкову сторінку (на яку прийшов з видачі або іншого джерела), користувач очікує побачити наступну сторінку в подібному дизайні та оформленні.
Якщо оформлення і логіка побудови інформації на сторінках відрізняється, то свідомість подасть сигнал, що користувач потрапив на інший сайт і треба б повернутися назад. Цьому сприяють:
- Нові колірні рішення
- Інша шапка, логотип, назву компанії
- Зміна розташування меню (наприклад, з горизонтального верхнього блоку в бічній правий або лівий)
- Відсутність бічних блоків при тому, що на інших сторінках вони були
- Інші шрифти: тип, розмір, стиль
- Інша інформаційна архітектура сторінки, відмінне від попереднього візуальне оформлення тексту і т.д.
Таке рішення сильно збиває з пантелику користувачів, підвищує ймовірність відмови від взаємодії, когнітивне навантаження (на оперативну пам’ять користувача).
Високих вам конверсій, і щоб із вами ТОП!