Джерела трафіку з найвищою конверсією
Веб-аналітики сходяться на думці, що обсяг трафіку не так важливий, як його якість. Компанія Think Traffic протестувала 12 найбільш популярних джерел трафіку. Результати показали, який з джерел заслуговує найбільшої уваги. Ми не рекомендуємо сприймати дані результати як єдино вірні. Однак їх варто взяти до уваги, якщо ви спрямовуєте трафік на сайт з найбільш традиційних джерел (пошук, контекстна реклама).
Забігаючи наперед, скажемо, що з даного огляду ви не дізнаєтеся секретне джерело трафіку зі 100% конверсією, ви не знайдете ідеальну формулу, що залучає 98% відвідувачів і конвертують їх в лояльних клієнтів.
Постійний клієнт – це комплексна робота по поліпшенню сайту з усіх аспектів: технічне виконання, юзабіліті, цінність пропозиції, конкурентність пропозиції, сервіс, позиціонування.
Блог ConversionXL стверджує, що ідеальне джерело трафіку для вашого сайту існує.
Оптимальним джерелом якісного трафіку стають сайти, де «живе» ваша цільова аудиторія. Це корисні, цікаві сайти, які мають певну інформаційну та практичну цінність для користувачів: блоги, форуми, тематичні сайти, соціальні сервіси, ігрові та розважальні ресурси.
Правило залучення якісного трафіку від ConversionXL:
Чітке розуміння потреб, цілей і можливостей цільової аудиторії. Не знаючи своїх цільових користувачів, всі спроби залучити трафік і конвертувати його буду здійснюватися наосліп, навпомацки, а так, дуже довго і мало ефективно.
GGR рекомендує: Прототипи користувачів для вивчення цільової аудиторії та оптимізації сайту
У дослідженні Think Traffic аналізу піддалися 12 джерел трафіку:
Джерела трафіку по їх ефективності
Контрольний період збору даних – 2 тижні. На перший погляд це дуже короткий період, щоб отримати об’єктивні дані про користувачів. З іншого боку, цього цілком достатньо для отримання неупереджених результатів.
Результати дослідження вражають. 8 із заявлених джерел згенерували 0 конверсій за 2 тижні.
Google Adwords
Налаштування Google Adwords для експерименту коштувала $ 380, привела 268 відвідувачів з яких конвертувалося 0 користувачів. Що може стати причиною такої ситуації?
Помилка таргетування – оголошення в Google Adwords привертає незацікавлену цільову аудиторію або користувачів, які не можуть стати вашими клієнтами в силу географічного розташування.
Надмірно привабливий заголовок або багато обіцяючий текст оголошення, що привертає увагу і змушує клікнути на оголошення навіть тих, хто не є вашими цільовими користувачами.
Низька цінність або не конкурентна спроможність вашої пропозиції в порівнянні з цінністю, запропонованої в оголошенні, також знизить показник конверсії.
Перенаправлення на нецільові сторінки сайту або на головну. Наприклад, оголошення розповідає про переваги товару, а веде на головну сторінку інтернет-магазину.
Неякісний сайт, який не викликає довіри користувачів, не зможе конвертувати навіть найякісніший трафік.
Розсилка
Це джерело привело на сайт 28 відвідувачів, з яких 0 користувачів зробили конверсійні дії. Email маркетинг – це тема окремої дискусії, так як найменші помилки змінюють милість користувачів, які довірили вам свої email адреси, на гнів і відправляють листи в спам.
Піп Ладжі називає ключову помилку email розсилок з критично низькою конверсією – наявність декількох CTA-елементів
Намагаючись охопити максимально цільову аудиторію, ви в листі пропонуєте приєднатися до соціальних мереж (для тих, хто мешкає саме там), подивитися оновлення блогу, скористатися сервісом, написати вам у відповідь лист з відгуком. Все це збиває клієнта з пантелику, а великий вибір можливостей часто стимулює найнижчий попит. Це називається парадоксом вибору.
Коментування постів в блогах
Дана тактика залучення трафіку привела 11 відвідувачів з нульовою конверсій. Причин відсутності конверсії кілька.
Відсутність чіткої стратегії. Коментування не повинно бути хаотичним. Для максимальної ефективності даного методу залучення трафіку необхідно:
відібрати найбільш популярні серед вашої цільової аудиторії блоги
підібрати статті з власного блогу і такі матеріали сайту, які максимально точно відображають вашу точку зору, матеріали, в яких ви розкриваєте як професіонал, які дають користувачам велику цінність
Коментування тісно пов’язане з контент-стратегією. Щоб даний метод залучення трафіку дав позитивні результати, важливо вивчати, що цікавить користувачів, і яку цінність може дати їм ваш сайт.
Якщо ж просто залишати коментарі то там, то тут, сенсу від такої практики не буде. Ви витратите час і сили, навіть отримаєте певну кількість відвідувачів, але мета так і залишиться не досягнутою – вони не конвертуються.
Низька якість коментарів. Деякі коментарі є очевидно рекламними, переслідують виключно sео-мету (зовнішні посилання на сайт), інші коментарі виявляються занадто загальними або не релевантними тематиці сайту та інтересам користувачів. Щоб коментар привернув увагу і змусив користувача перейти за вказаним URL або знайти в пошуку зазначений сайт або сервіс, необхідно в самому коментарі вказати на доступне рішення проблеми користувача.
Якщо матеріал у вашому блозі, на який ви посилаєтеся в коментарі, обманює очікування ваших користувачів, то конверсія відбудеться.
Реклама в блогах
Дане джерело привело 9 відвідувачів і 0 конверсій. Причинами переходів і відсутності конверсії стають ті ж фактори, які не конвертували користувачів у випадку з Google Adwords. Конверсія також не відбудеться, якщо якість контенту не відповідає очікуванням користувачів.
Підкаст
Порівняно новий метод залучення трафіку привів тільки 9 відвідувачів і 0 конверсій.
Перевага підкастів очевидна. Наприклад, конкуренція в цьому сегменті майже в рази нижче.
Підкасти набирають все більшої популярності через зручності «споживання» інформації, нестандартного формату подачі. Розміщення підксатів на спеціалізовані майданчиках дозволяє охопити велику цільову аудиторію. Чому підкасти НЕ конвертують?
Пошкоджено систему подачі фактів у підкасті – користувач втрачає інтерес до публікації, так і не дослухавши до кінця. Статтю, на відміну від підкасту, користувач може припинити читати, а просто до сканувати очима її нецікаву частину, вловивши нитку розповіді. З підкастом він може тільки перемикати аудіо або відео запис, повністю пропускаючи певні частини розповіді. Щоб цього не сталося, підкаст слід доповнювати коротким текстовим конспектом з основними тезами та висновками.
Відсутність чіткого заклику до дії в підкасті – також поширена помилка відсутності конверсії при високих показниках трафіку.
Оптимізований контент
Даний метод привернув 41 користувача і забезпечив 0 конверсій. У більшості випадків Контент не конвертує через невиправданих очікувань. Як часто ми бачимо багато обіцяючий сніппет у видачі, гучний заголовок і лід статті, що обіцяє розкрити секрет 100% конверсії, а далі йде порожня стаття ні про що, переказує затерті до дірок поради щодо оптимізації конверсії. Важливо, щоб текст викликав довіру користувача.
Фактори контенту, що знижують довіру і конверсію:
- помилки в тексті
- нечитабельність тексту – відсутність форматування, типографіка
- суперечливі факти та відсутність доказів
Quora
Соціальний сервіс обміну знаннями привів 3 відвідувачів з 0 конверсією. Сервіс дозволяє відповідати на питання вашої цільової аудиторії і писати розгорнуті відповіді на хвилюючі користувачів теми.
Чому немає конверсії? Все залежить від якості опублікованої відповіді. Якщо відповідь стандартна, шаблонна, дає тільки посилання або говорить банальні речі, то що трафік, що конверсія будуть надто низькими.
Відео на Youtube
Відео призвело 1 відвідувачами, який не конвертувався. Щоб відео на Youtube хостингу стало ефективним джерелом трафіку, мало тільки розмістити оптимізований під запити і інтереси користувача ролик. Канал на Youtube вимагає пильної уваги і старанної роботи, як і рахунок у будь-який інший соціальної мережі.
Сам аккаунт Youtube потребує трафіку, який потім відео конвертує в трафік на сайт або в блог. Щоб підтримувати інтерес цільової аудиторії, необхідно регулярно додавати якісні, корисні відеоролики. До того ж, щоб відео подивилося, його також необхідно просувати.
Найбільш ефективними джерелами трафіку стали:
Гостьові пости
В ході тестування Think Traffic даний канал залучив 46 відвідувань з 2 конверсіями. Щоб оптимізувати конверсію трафіку з гостьового постінгу, необхідно:
вибрати найбільш релевантні блоги для розміщення
створювати матеріали, цінні для цільової аудиторії
показати цінність вашої пропозиції
додати ясні заклики до дії дізнатися більше про вашу пропозицію, скористатися перевагами сервісу.
Форуми
Даний канал залучення трафіку привів 27 відвідувачів з 2 конверсіями. Щоб діяльність на форумі приводила більш якісних відвідувачів, необхідно стежити не тільки за якістю постів, але і за репутацією акаунта.
Довіра до учасника форуму – важливий аспект залучення трафіку на сайт. Беріть активну участь в житті форуму, підтримуйте дискусії, діліться досвідом і знаннями.
Завжди необхідно щось давати натомість, щоб завоювати довіру і отримати якісний трафік. Якщо користувачі форуму відчують, що обліковий запис і публікації створюються виключно з метою просування стороннього сервісу або сайту, то довіра до такого користувача буде критично низькою, а ставлення упередженим.
Соціальні медіа
Даний канал залучення трафіку привів 40 відвідувачів з 3 конверсіями. Щоб соціальні медіа працювали на благо конверсії, необхідно постійно:
- вивчати інтереси цільової аудиторії
- моніторити діяльність конкурентів і оптимізувати частоту, тематику постів відповідно до дій конкурентів.
Висновки
Не існує єдино правильної і 100% ефективної стратегії залучення відвідувачів на сайт.
Обсяг трафіку не гарантує високої конверсії. Важливіше не кількість відвідувачів, а якість трафіку. Сайт може отримувати тисячі унікальних відвідувачів щодня, але якщо користувачі не зацікавлені в вашій пропозиції, то конверсія не відбудеться.
Оптимізувати канали залучення трафіку – це всього лише пів справи. Важливо стежити за якістю сайту (контент і юзабіліті), щоб користувачі конвертувалися.
Часто причиною низької конверсії за умови якісного трафіку є неясний заклик до дії. Якщо користувач не розуміє, що від нього потрібно, щоб отримати бажане, конверсія відбудеться.
Експеримент Think Traffic доводить, що неможливо автоматизувати клієнто потік на сайт. Залучення трафіку – це кропітка щоденна робота в усіх напрямках: вивчення цільової аудиторії, моніторинг дій конкурентів, поліпшення сайту і юзабіліті, цінності для цільових користувачів.